Telefon
840 810 810 (7.00 – 17.00)
Email Adresa
U Mototechny, 251 62 Tehovec

Úvod  Nabídka  Stavební práce  Zámková dlažba  Zámková dlažba postup pokládky Jak položit zámkovou dlažbu

Jak položit zámkovou dlažbu

Jak položit zámkovou dlažbu

Nechcete mít u svého domu nevzhlednou plochu, která je pozůstatkem po stavařích, kterou tvoří udusaná hlíny plná drobné stavební sutě, která pozvolna prorůstá plevelem a ošklivými travinami? Zkuste zámkovou dlažbu a uvidíte, že budete nadmíru spokojeni. Pokud si nevěříte nebo nemáte dostatek času a zkušeností s pokládkou, pak se obraťte na stavební firmu, která se specializuje na pokládky těchto povrchů. Její pracovníci jsou dostatečně fundovaní a projednají s vámi ochotně vše potřebné. Výhodou je, že firma zajistí vše úplně sama. Má k tomu jak šikovné řemeslníky, tak potřebné strojní vybavení. Provede vám pokládku zámkové dlažby od přípravných prací až po konečnou úpravu plochy a úklid. Ať už se rozhodnete pro stavební firmu, nebo se do pokládky zámkové dlažby pustíte svépomocí, je nezbytné dodržet všechna pravidla, bez kterých by konečný efekt byl nežádoucí.

Více o zámkové dlažbě se dozvíte na portálu = www.Hotove-ZamkoveDlazby.cz

www.Hotove-ZamkoveDlazby.cz

Základní a první akcí před samotnou pokládkou je příprava plochy. Je třeba odtěžit zeminu do hloubky nejméně 30 cm a následně ji srovnat. Přitom je třeba dodržovat absolutní rovinu a počítat již od počátku s mírným spádem, kterého bychom pak těžko dosáhli a bez spádu by plocha nesloužila svému účelu, neboť by se při dešťových přeháňkách mohla stát nechtěným bazénem. Po vytěžení zeminy přikročíme k osazení obrubníků a rovněž při této činnosti dbáme na dodržení jejich spádovosti. Dalším krokem je pak zpevnění plochy hrubým kamenivem. Po pokládce a rozhrnutí kameniva do roviny je třeba takto připravenou plochu zhutnit a následně navézt drobný štěrk. Každou následující vrstvu je nutné vždy řádně zhutňovat, abychom zabránili pozdějšímu sesedání dokončené plochy, nebo lokálním propadům dlažby. Na drobný štěrk pak sypeme velmi jemný štěrk, nazývaný často jako lomový prach. Po úpravě, tzn. srovnání a zhutnění jemného štěrku přikročíme již k samotné pokládce zámkové dlažby. Začneme od nejnižšího místa a postupujeme k místu nejvyššímu. Po dokončení pokládky je důležité vyplnit spáry opět velmi jemným štěrkem, aby se dlažba řádně zpevnila a nedošlo k pohybu jednotlivých dílů. Nutností při samotné pokládce zámkové dlažby a při následném spárování je suché počasí. Nakonec dílo zameteme a máme hotovo.

NAŠE NABÍDKA ZÁMKOVÉ DLAŽBY – pro výběr klikněte na obrázek
Ceník zámkové dlažby Ceník zámkové dlažby Ceník zámkové dlažby Ceník zámkové dlažby

Nebo využijte kontaktní formulář a napište si o více informací.

Využijte kontaktní formulář a napište si o více informací:


Položky označené hvězdičkou * jsou povinné.





Kvalita světových značek

loga loga loga loga loga loga loga

2024 Copyright | Všechna práva vyhrazena Hobbytec CZ s.r.o. | www.hotovedomy.cz | Tvorba: TOVARNA.CZ s.r.o. | Webdesign: GLIPS