DOPORUČUJEME


Úvod » Nabídka » Stavební práce » Zámková dlažba

Zámková dlažba

Zámková dlažba je aktuálně velmi populární. Setkat se s ní můžeme především ve městech, kde jsou s ní vytvářeny nejen pochozí, ale i pojezdové plochy. Vyznačuje se totiž odolností proti vodě a mrazu. S oblibou je však využívána i pro stavbu chodníků u rodinných domů nebo příjezdových cest.

Podle toho, k jakým účelům má zámková dlažba sloužit, se pak volí její tloušťka a celkový design. Pro méně frekventované plochy postačí tloušťka 45 mm. Pro příjezdové cesty nebo parkoviště, je ideální použít 60 – 80 mm. Pokud již máme o účelu dlažby, můžeme přikročit k výběru jejího vzhledu. K dispozici je široká škála barevných odstínů a vzorů. Totéž platí o tvarech zámkové dlažby. Mezi nejpopulárnější patří bezesporu tzv. Íčko, připomínající písmeno I, vlnovka nebo květ a mnohé další. Výběr je tedy opravdu snadný.

To, co už však snadné není, je pokládka zámkové dlažby, která je náročná na kvalitu provedení, takže vyžaduje dostatek znalostí a zkušeností. Proto by se měl do realizace svépomocí pouštět pouze opravdu zručný kutil. Ideální však je přenechat tuto práci profesionálům, jedině tak budete mít jistotu, že bude pokládka zámkové dlažby provedena správně a kvalitně. Navíc získáte záruku. Mezi špičku patří například Naše společnost Hotové domy s.r.o. – www.hotovedomy.cz

www.Hotove-ZamkoveDlazby.cz

Oblast působení, kde Vám zajistíme pokládku zámkové dlažby

Převážně působíme v Praze a ve Středočeském kraji – Benátky nad Jizerou, Brandýs nad Labem, Čelákovice, Český Brod, Kralupy nad Vltavou, Lysá nad Labem, Mělník, Milovice, Neratovice, Nymburk, Praha, Roztoky, Říčany, po domluvě i jinde…

Další informace naleznete v záložkách níže: ceny, popisy, návody, video, jak objednat, kontakty a další.

Samotná pokládka zámkové dlažby zahrnuje vyměření plochy, kde se má nacházet. Následuje vyhloubení výkopu o hloubce 40 až 70 cm, podle míry zátěže. Výkop je potřeba zhutnit, vysypat štěrkem, na nějž následuje vrstva jemného písku. Na zátěži, také závisí počet podkladních vrstev. Nyní následuje pokládka zámkové dlažby a zasypání vzniklých spár pískem.

Zámková dlažba je velmi hojně využívána převážně v městských pěších zónách, takže se s ní můžeme setkat v parku, náměstí a podobně. S oblibou je však používána při realizaci příjezdových cest či chodníků kolem domu. Její nespornou výhodou je totiž odolnost proti vodě a mrazu. Zároveň je ve srovnání s jinými materiály relativně levná. Její cena se odvíjí od několika kritérií, ale běžně ji lze pořídit za 150, ale i 400 a více Kč.

Jedním z těchto kritérií je vzhled dlažby. Na trhu je k dostání nepřeberné množství barevných odstínů a vzorů či tvarů, což umožňuje zvolit přesně takový design zámkové dlažby, jaký Vám vyhovuje. Mezi nejoblíbenější tvary patří vlnovka, anebo tzv. íčka, jejichž název vznikl díky podobnosti s písmenem I. Tvarů je však celá řada.

Dalším kritériem ovlivňujícím cenu je účel a místo, kde bude zámková dlažba použita. Na základě toho je pak potřeba zvolit adekvátní tloušťku dlažby. Pro frekventované a velmi zatěžované plochy např. v městských prostranstvích a na parkovištích, se používá tloušťka v rozmezí od 60 do 80 mm. Na terasu nebo zahradní chodníček a další méně využívaná místa, pak postačí i 45 mm dlažba.

Naše firma svým zákazníkům nabízí kompletní dodání a pokládku zámkové dlažby na klíč. Svým zákazníkům nabízíme nejenom výběr z kvalitních zámkových dlažeb, ale také profesionální pokládku zámkové dlažby našimi odborníky s dlouholetou praxí v oboru.

Zámková dlažba

Spolupracujeme s předními a osvědčenými výrobci zámkové dlažby. Doporučujeme zámkovou dlažbu od výrobců Best, Diton a Semmelrock. Pokud máte již svou zámkovou dlažbu, zrealizujeme její pokládku.

Cena pokládky zámkové dlažby

  • Příprava podloží, hutnění a rovnání podkladu 40–80 Kč/m2
  • Pokládka zámkové dlažby od 250 Kč/m2

Ceny jsou závislé na velikosti a složitosti pokládky samotné dlažby. V ceně je zahrnuta manipulace s drtí 4/8 a její srovnání, pokládka, hutnění a zapískování.

  • Silniční obrubník 120–150 Kč/běžný metr
  • Linea obrubník 100–110 Kč/Běžný metr
  • Parkový obrubník 80–90 Kč/běžný metr
  • Pokládka palisád o výšce 40 cm 200 Kč – běžný metr
  • Pokládka palisád o výšce 60 cm 250 Kč – běžný metr
  • Pokládka palisád o výšce 80 – 100 cm – 300 Kč – běžný metr
  • Pokládka schodů z palisád 300 Kč – běžný metr

Využijte kontaktní formulář a napište si o více informací:


Položky označené hvězdičkou * jsou povinné.


Vytisknout Poslat tuto stránku Nahoru