Telefon
840 810 810 (7.00 – 17.00)
Email Adresa
U Mototechny, 251 62 Tehovec

Úvod  Nabídka  Stavební práce  Základová deska  Zakládání staveb Základy RD

Základy RD

Základy RD jsou jeho nejdůležitější součástí, musí totiž být schopny unést a rozložit celou váhu stavby. Proto je velmi důležité, aby byly provedeny pečlivě a nejlépe odborníky, kteří mají s** realizací základů** bohaté zkušenosti. Čímž se už v začátcích stavby vyhnete případným problémům či nedodělkům, které mohou Vážně ovlivnit kvalitu základů a dokonce bezpečnost samotného domu. Chyby způsobené v základech, navíc lze jen velmi těžko zpětně odstranit.

Realizace základové desky rodinného domu či jakékoliv jiné stavby začíná příchodem geodeta. Jeho úkolem je vyměření takzvaného nulového bodu, tedy výšky, v níž se má nacházet budoucí podlaha. Následně přichází na řadu důkladné srovnání terénu ve vzdálenosti minimálně 15 centimetrů pod úrovní nulového bodu.

ZAKLÁDÁNÍ STAVEB
Pěnosklo u zakládání staveb Pěnosklo u zakládání staveb Pěnosklo u zakládání staveb Pěnosklo u zakládání staveb

Jakmile je terén dostatečně srovnán, je třeba přistoupit k výkopovým pracím. Na místě, kde se má nacházet budoucí nosné zdivo, je proveden výkop pro položení základových patek a pasů. Ten je poté zalit betonem, po jehož utuhnutí, jsou na místo uloženy a betonem zality konstrukční tvárnice. Vrchní část podloží se vysype štěrkopískem nebo kamenivem. Dalším krokem je vylití prostoru mezi obvodem stavby betonem. V závěru je třeba takto vzniklé základy RD ještě vyztužit a vyhladit tak, aby se docílilo maximální možné úrovně rovnosti základové desky.

FOTO Z NAŠICH REALIZACÍ – pro výběr klikněte na obrázek
Zámková dlažba Zámková dlažba Zámková dlažba Zámková dlažba

Při výběru vhodné firmy pro realizaci základů, se orientujte převážně na základě referencí dané firmy. A dbejte na to, aby se jednalo o odborníky. Patří mezi ně například Společnost Hotové domy s.r.o., která se realizacím základových desek rodinných domů věnuje řadu let. Kromě realizace základů nabízí celou řadu dalších profesionálních služeb – www.hotovedomy.cz

Využijte kontaktní formulář a napište si o více informací:


Využijte kontaktní formulář a napište si o více informací:


Položky označené hvězdičkou * jsou povinné.

Kvalita světových značek

loga loga loga loga loga loga loga

2024 Copyright | Všechna práva vyhrazena Hobbytec CZ s.r.o. | www.hotovedomy.cz | Tvorba: TOVARNA.CZ s.r.o. | Webdesign: GLIPS