Telefon
840 810 810 (7.00 – 17.00)
Email Adresa
U Mototechny, 251 62 Tehovec

Úvod  Nabídka  Stavební práce  Stavba zděných RD Hrubá stavba

Hrubá stavba

Hrubá stavba rodinného domu je v současnosti pojem, který nemá přesnou definici. Pokud si necháte postavit hrubou stavbu RD stavební firmou, vždy se informujte na cenu hrubé stavby a na obsah prací, které firma do hrubé stavby domu zahrnuje.

Pojem hrubá stavba je všem znám, ale řada lidí i firem si jej vykládá po svém. Takže rozsah hrubé stavby prezentovaný jednou firmou, se může v případě té druhé značně lišit. Především v tom, jestli je jako součást hrubé stavby brána i základová deska či nikoliv. Proto při výběru jejího realizátora pečlivě prostudujte, co vše v jeho provedení hrubá stavba zahrnuje. Je-li solidní, bude základová deska součástí.

NABÍDKA PRODUKTŮ

OSTATNÍ OSTATNÍ OSTATNÍ OSTATNÍ

I přes rozdílné chápání hrubé stavby, jsou však věci, které obsahuje vždy. Bez ohledu na to, kdo její stavbu realizuje. Patří zde vnitřní a obvodové nosné stěny, střešní konstrukce včetně položení střešní krytiny, stropy a případně i komín. Dalším prvkem, který kromě základové desky nemusí, ale může být zahrnut v hrubé stavbě, je izolace vodorovných a svislých konstrukcí domu, která majitelům domu výrazně sníží náklady na tepelné energie, což je vzhledem k jejich stále rostoucím cenám jednoznačné plus.

Společností, které se realizací hrubé stavby zabývají, je na trhu celá řada, takže je z čeho vybírat. Kromě již výše uvedených bodů, kterým je dobré věnovat pozornost, dbejte na to, aby se jednalo o zkušené profesionály s dostatkem prokazatelně kvalitních referencí. Ušetříte si tak čas, peníze, ale i nejednu možnou komplikaci vzniklou v důsledku neodborného provedení hrubé stavby. Mezi odborníky patří například společnost Hotové domy s.r.o., v jejímž provedení hrubá stavba zahrnuje i realizaci základové desky. Rovněž pak nabízí celou řadu dalších služeb – www.hotovedomy.cz

UKÁZKA NAŠICH REALIZACÍ – KLIKNĚTE NA OBRÁZEK

Zámková dlažba Zámková dlažba Zámková dlažba Zámková dlažba

Hrubá stavba rodinného domu v podání firmy Hotové domy s.r.o. se skládá z těchto fází:

1) Vytyčení stavby

Geodet vytyčí základy domu podle stavebního projektu (jak získat stavební projekt se dozvíte ZDE). Geodet také zaměří výšku budoucí podlahy (bod nula).

2) Výkopové práce

Výkopové práce obsahují vyhloubení základových pasů nebo jámy pro sklep. Po skrytí ornice a znovu-vytyčení pasů geodetem nastupuje stavební mechanizace (bagr) a vyhloubí pasy a kanalizaci.

3) Základová spára

Základová spára se začistí a připraví se bednění pro inženýrské sítě (kanalizace, voda, elektřina, plyn). Následně se základová spára zalije betonem. Nejlépe je základovou spáru vybetonovat ihned po vyhloubení, abychom předešli sesunutí stěn nebo zatopení vodou.

4) Základová deska

Při realizaci základové desky se nejprve vytvoří dřevěné nebo tzv. ztracené bednění, které ohraničuje plochu základové desky. Dále se položí ležatá kanalizace a vodovodní přípojky. Následuje pokládka výztuže (pokud je v projektu) a vylití základové desky betonem. Za 30 dní je základová deska připravena k další fázi stavby. Více informací o základové desce najdete ZDE.

5) Svislé nosné a nenosné konstrukce

Realizace svislých nosných a nenosných konstrukcí je další fáze hrubé stavby. Do svislých nosných konstrukcí patří stěny (vnitřní nosné stěny, obvodové stěny aj.), sloupy a pilíře. Svislé nosné konstrukce přenášejí zatížení do základů objektu.

6) Vodorovné nosné konstrukce

Mezi nejčastější vodorovné konstrukce patří stropní konstrukce. Stropní konstrukce přenášejí zatížení působících v podlažích na svislé nosné konstrukce. Vodorovné nosné konstrukce musejí splňovat určité požadavky – statické, tepelně izolační, požadavky zvukové izolace a požadavky odolnosti proti ohni.

7) Střešní konstrukce

Střešní konstrukce se skládá ze dvou částí – nosné střešní konstrukce a střešního pláště. Nosná střešní konstrukce přenáší zatížení od střešního pláště do ostatních nosných částí objektu. Střešní plášť plní hlavně funkci ochrannou. Důležité je vybrat si vhodnou střešní krytinu.

8) Izolace vodorovných a svislých konstrukcí

Izolace vodorovných a svislých konstrukcí může, ale i nemusí být součástí hrubé stavby. Výhody izolace jsou nesporné – zabraňuje unikání tepla skrze fasádu nebo střechu a šetří tím Vaše náklady na vytápění objektu. Je však nutné vybírat izolaci, která je vhodná pro Váš dům. Jelikož se naše firma věnuje i samostatnému profesionálnímu zateplování budov, neváhejte se nás zeptat, jaké zateplení pro Váš dům vybrat.

9) Ostatní

Do objemu prací hrubé stavby se může zahrnout ještě celá řada dalších úkonů. V rámci hrubé stavby si můžete nechat zhotovit komín nebo schodiště, u uzavřených hrubých staveb to mohou být výplně dveří a oken. O přesném zadání pro hrubou stavbu je nutné se vždy dohodnout před započetím realizace hrubé stavby.

Prohlédněte si fotografie hrubé stavby u domů zrealizovaných naší společností ZDE:

Uzavřená hrubá stavba RD

Hrubá stavba z cementovápených cihel

Použití prefabrikovaných stropních panelů

Hrubá stavba podkroví

Hrubá stavba z cementovápených cihel

Ke stavbě domu Vám zajistíme dodání hotové garáže na klíč.

Ukázka hrubé stavby z cementovápených cihel

Nebo využijte kontaktní formulář a napište si o více informací.

Využijte kontaktní formulář a napište si o více informací:


Položky označené hvězdičkou * jsou povinné.

Kvalita světových značek

loga loga loga loga loga loga loga

2024 Copyright | Všechna práva vyhrazena Hobbytec CZ s.r.o. | www.hotovedomy.cz | Tvorba: TOVARNA.CZ s.r.o. | Webdesign: GLIPS