05. 09. 2017, 14:59
Určitě znáte někoho, kdo si pořídil zahradní skleník za skvělou cenu a po dvou sezónách měl skleník v příšerném stavu. Možná jste ten někdo právě vy a momentálně zvažujete koupi nového skleníku. V tomto článku se dozvíte jak se koupi špatného skleníku vyvarovat.
Častým problémem je malá nosnost skleníku na sníh. Nekvalitní levné skleníky mají často pouze jeden univerzální typ nosných profilů. Z toho důvodu mají častý problém s odolností vůči sněhu, dešti nebo silnému větru. Například malý skleník o šíři 1,5 m má stejné nosné profily jako skleník o šíři 3 metry. Oproti dražším skleníkům, které mají nosné profily pro velké skleníky mnohem robustnější a jsou vyztužené vzpěrami.
Hodně opakovaným problémem je také nevhodná síla prosklení. Nekvalitní skleníky z polykarbonátu jsou často zastřešené tenkými deskami s velkou šířkou. Např. Nekvalitní společnost nabízí polykarbonátové deky o síle 4mm a šířce 70 cm. Firma s kvalitními skleníky vám nabídne zastřešení o síle 6 mm a šíři 60 cm. Nekvalitní polykarbonátové desky mají v řezu nepravidelnou strukturu, což je způsobeno použitím starých opotřebovaných strojů. Kvalitní plastové desky by měly mít tmavě modrý až černý řez
Vždy se dívejte na certifikáty kvality skleníku a označení výrobce. Dívejte se na technické údaje. Např. Pokud má polykarbonát odolnost proti teplu pouze 60°C může se jednat o nekvalitní asijský kus. Kvalitní zastřešení z polykarbonátu by mělo mít odolnost až do 100 – 120°C Ke skleníku by měl být srozumitelný český návod s kontaktem na záruční nebo pozáruční servis. Je možné, že v budoucnu budete potřebovat dokoupit nový díl. Pokaždé si najděte váš vysnění skleník na internetu. Pokud se nachází na více e-shopech, tak by se mělo jednat o kvalitní skleník – tudíž o dobrou volbu.
2025 Copyright | Všechna práva vyhrazena Hobbytec CZ s.r.o. | www.hotovedomy.cz | Tvorba: TOVARNA.CZ s.r.o. | Webdesign: GLIPS