Telefon
840 810 810 (7.00 – 17.00)
Email Adresa
U Mototechny, 251 62 Tehovec

Úvod  Nabídka  Stavební práce  Základová deska  Zakládání staveb Základy RD

Základy RD

Základy RD jsou jeho nejdůležitější součástí, musí totiž být schopny unést a rozložit celou váhu stavby. Proto je velmi důležité, aby byly provedeny pečlivě a nejlépe odborníky, kteří mají s** realizací základů** bohaté zkušenosti. Čímž se už v začátcích stavby vyhnete případným problémům či nedodělkům, které mohou Vážně ovlivnit kvalitu základů a dokonce bezpečnost samotného domu. Chyby způsobené v základech, navíc lze jen velmi těžko zpětně odstranit.

Realizace základové desky rodinného domu či jakékoliv jiné stavby začíná příchodem geodeta. Jeho úkolem je vyměření takzvaného nulového bodu, tedy výšky, v níž se má nacházet budoucí podlaha. Následně přichází na řadu důkladné srovnání terénu ve vzdálenosti minimálně 15 centimetrů pod úrovní nulového bodu.

ZAKLÁDÁNÍ STAVEB
Zakládání staveb Základová deska pro dřevostavby Hydroizolace základové desky Pěnosklo u zakládání staveb

Jakmile je terén dostatečně srovnán, je třeba přistoupit k výkopovým pracím. Na místě, kde se má nacházet budoucí nosné zdivo, je proveden výkop pro položení základových patek a pasů. Ten je poté zalit betonem, po jehož utuhnutí, jsou na místo uloženy a betonem zality konstrukční tvárnice. Vrchní část podloží se vysype štěrkopískem nebo kamenivem. Dalším krokem je vylití prostoru mezi obvodem stavby betonem. V závěru je třeba takto vzniklé základy RD ještě vyztužit a vyhladit tak, aby se docílilo maximální možné úrovně rovnosti základové desky.

FOTO Z NAŠICH REALIZACÍ – pro výběr klikněte na obrázek
Garáže a přístřešky Zakládání staveb Rodinné domy Zámková dlažba

Při výběru vhodné firmy pro realizaci základů, se orientujte převážně na základě referencí dané firmy. A dbejte na to, aby se jednalo o odborníky. Patří mezi ně například Společnost Hotové domy s.r.o., která se realizacím základových desek rodinných domů věnuje řadu let. Kromě realizace základů nabízí celou řadu dalších profesionálních služeb – www.hotovedomy.cz

Využijte kontaktní formulář a napište si o více informací:


Položky označené hvězdičkou * jsou povinné.


Vytisknout Poslat tuto stránku Nahoru
Kvalita světových značek

loga loga loga loga loga loga loga

2019 Copyright | Všechna práva vyhrazena Hobbytec CZ s.r.o. | www.hotovedomy.cz | Tvorba: TOVARNA.CZ s.r.o. | Webdesign: GLIPS