Telefon
840 810 810 (7.00 – 17.00)
Email Adresa
U Mototechny, 251 62 Tehovec

Úvod  Nabídka  Stavební práce  Zateplování Zateplení střechy

Zateplení střechy

Bydlíte-li v rodinném domě a platíte vysoké částky za tepelné energie nebo plánujete stavbu nového domu, a chcete za výdaje na teplo co nejvíce ušetřit, je jednoznačnou volbou komplexní zateplení celé stavby, čímž lze snížit spotřebu tepla o 40%-90%. V případě, že však nedisponujete dostatečným rozpočtem potřebným na realizaci komplexní izolace, je možné ji provést po jednotlivých etapách. Předem by však měl být vypracován kompletní projekt, aby se předešlo neplánovaným změnám či problémům.

Největší část tepla však uniká skrze střechu. Konkrétně jde až o třetinu z celkového množství tepla. Proto by zateplení střechy měla být věnována dostatečná pozornost.Čím kvalitněji provedená izolace bude, tím větších úspor lze docílit.

Proto je ideálním řešením, svěření této práce do rukou zkušených odborníků např. ze společnosti Hotovédomy s.r.o, která nabízí nejen realizaci zateplení střech, ale i celou řadu dalších služeb. Více informací naleznete na www.hotovedomy.cz.

Zateplení střechy

Zateplení střechy, je jedním z nejdůležitějších kroků při zateplování domu. Právě střechou, totiž v závislosti na typu stavby a použité izolace uniká až 30% celkového množství tepelné energie, proto by měla být zateplení střechy věnována patřičná pozornost. Volba izolačního materiálu, se odvíjí především od typu stavby a použitého materiálu. V případě rodinných domů, které mají většinou plochou střechu, se nejčastěji jako izolace používá minerální vata, která je k tomuto účelu díky svým vlastnostem nejvhodnější.

Postup zateplení střechy

Postup instalace zateplení střechy je následující – Nejprve mezi krokve aplikujeme difuzní fólii. Následně umístíme minerální izolační vatu o šířce vzdálenosti mezi krokvemi, ke které připočteme další 2 cm, čímž docílíme toho, aby izolace lépe držela na místě. Druhá vrstva izolace, se vkládá do již připraveného roštu. Nejčastěji kovového. Poté přichází na řadu umístění parozábrany na konstrukci. Parotěsná zábrana by měla mít přesah alespoň 10 cm. Nakonec zbývá umístění obkladového materiálů jako je například sádrokarton.

Realizace zateplení střechy svépomocí nebo odbornou firmou?

Pokud jste si jisti svou zručností, můžete izolaci provést svépomoci, Ale v případě, že nejste zrovna kutil a dáváte přednost kvalitě, svěřte zateplení střechy Svého domu do rukou zkušených odborníků. Úroveň odvedené práce a efektivnosti izolace, se tím značně zvýší, což může do budoucna znamenat větší úspory tepelné energie. Mezi firmy s dlouholetou tradicí a zkušenostmi nejen v oblasti izolace střech, patří společnost Hotovédomy s.r.o. Pro kompletní nabídku služeb klikněte ZDE.

Nebo využijte kontaktní formulář a napište si o více informací:


Využijte kontaktní formulář a napište si o více informací:


Položky označené hvězdičkou * jsou povinné.


Vytisknout Poslat tuto stránku Nahoru
Kvalita světových značek

loga loga loga loga loga loga loga

2020 Copyright | Všechna práva vyhrazena Hobbytec CZ s.r.o. | www.hotovedomy.cz | Tvorba: TOVARNA.CZ s.r.o. | Webdesign: GLIPS