Telefon
840 810 810 (7.00 – 17.00)
Email Adresa
U Mototechny, 251 62 Tehovec

Úvod  Nabídka  Stavební práce  Zateplování Zateplení rodinných domů

Zateplení rodinných domů

Při rozhodování o zateplení domu existují dva směry, jakým se proces uskutečnit. Izolace se dá buď provést vnitřními úpravami nebo zvnějšku. Obecně se dá spíše doporučit celkové vnější zateplení. Při vnitřním zateplení, které je sice levnější ale méně funkční, je totiž původní konstrukce domu vystavena nezmarům počasí. Pokud si nejste jisti správným způsobem odraďte se na odborníky v tomto oboru.

Cena zateplení domu?

Samotné komplexní zateplení domu zahrnuje izolaci fasády, stropu a podlah, a již zmíněnou výměnu oken. Případně instalaci větrání se zpětným získáváním tepla, což uspoří až dalších 20% nákladů na teplo. Samotná cena za zateplení, se u jednotlivých firem příliš neliší a pohybuje se kolem 850 Kč/m2. Co je však často rozdílné, je kvalita provedení. Proto pečlivě vybírejte firmu, které realizaci zateplení domu svěříte.

Co nabízíme v oblasti zateplení?

Širokou škálu certifikovaných zateplovacích systémů Weber Terranova. Mnoho variant povrchových úprav. Vysokou kvalitu použivaných materiálů. Návrh skladby systému z hlediska typu použitého izolantu. Návrh, výpočet a posouzení tloušťky izolantu zdarma. Pomoc při zajištění financování

Proč zateplení fasády od nás?

Záruka na veškeré materiály zateplovacího systému. Zaručená kvalita a dlouhá životnost použitých materiálu. Jsme certifikovaná firma z dlouholetou tradicí v oboru zateplení fasád. Záruka na odvedenou práci. V případě vzniku závady na objektu máte právo žádat nápravu. Velké množství referenčních staveb. Jsme v seznamu odborných dodavatelů.

Více informací Vám poskytne:

Ing. Leoš Kašpar
tel.: 775 624 469
kaspar@hotovedomy.cz

Vnitřní zateplení

Také je nutné počítat s tím, že pokud se majitel domu rozhodne zateplovat vnitřně, dojde ke zmenšení původních prostor, neboť i přes dnešní kvalitní materiály, jako jsou třeba desky pojené minerálním vláknem, jež jsou velmi tenké, bude potřeba počítat s prostorem pro jejich umístění. Vnitřní zateplení je tak doporučováno spíše jako individuální možnost pro majitele jednotlivých bytů, kteří nehodlají čekat na kompletní zateplení jejich domu.

Vnější zateplení

Oproti tomu při vnějším zateplení nevznikají tzv. tepelné mosty a konstrukce domu tak není tolik zatěžována negativními vlivy, jakými je kupříkladu právě počasí.

Zateplení domu nemá jen čistě ekonomickou výhodu. Jistě, nejdůležitějším faktorem, proč si nechat dům zateplit, jsou finance. Počáteční investice, kterou majitel pro zateplení použije, není sice nijak malá částka, nicméně vzhledem k vysoké účinnosti kvalitního zateplení domu ušetří několik tisíc, u větších domů i desetitisíce za topení. „Proto je třeba pečlivě vybrat tu správnou firmu.“

Během několika málo let je tak investice do zateplení navrácena, takto rekonstruovaný dům ovšem vydrží daleko déle. Díky zateplení se totiž zvedá životnost celého objektu. Izolace totiž způsobuje menší opotřebení celé konstrukce budovy, chrání ji před povětrnostními podmínkami.

Pozitivní vliv na dům

Pokud již ponecháme stranou finanční aspekty, je zde přesto mnoho důvodů, proč o zateplení domu přemýšlet. Otázka zdraví by neměla být opomenuta. Díky kvalitně provedenému zateplení bude život v obytném domě daleko příjemnější. Odstraní se problémy s plísněmi, které jsou tolik typické pro starší domy bez pořádné izolace, kde jakékoliv vlhčí prostředí působí vznik bakterií a tvorby plísní.

Zateplení je také důležitým pomocníkem v boji proti hluku. Zejména u domů, které se nacházejí v rušné zástavbě, může díky zateplení dojít ke snížení průchodnosti hluku do vnitřních prostor domu. Majitelé či nájemníci domu tak budou mít daleko kvalitnější podmínky pro bydlení, spánek a odpočinek. Nepřímo se tak dá i říct, že v rodinách žijících v kvalitně zatepleném domě ubudou častá nachlazení, alergie apod.

Konečně nelze opomenout ani celkový vzhled budovy, kterou bude chránit nově zateplená fasáda . Objekt získá mnohem příjemnější a modernější vzhled, což se zejména u starších objekt projeví i na celkové hodnotě budovy. Dům s kvalitní izolací bude daleko lépe prodejný.

Využijte kontaktní formulář a napište si o více informací:


Využijte kontaktní formulář a napište si o více informací:


Položky označené hvězdičkou * jsou povinné.


Vytisknout Poslat tuto stránku Nahoru
Kvalita světových značek

loga loga loga loga loga loga loga

2020 Copyright | Všechna práva vyhrazena Hobbytec CZ s.r.o. | www.hotovedomy.cz | Tvorba: TOVARNA.CZ s.r.o. | Webdesign: GLIPS