Telefon
840 810 810 (7.00 – 17.00)
Email Adresa
U Mototechny, 251 62 Tehovec

Úvod  Nabídka  Stavební práce  Zateplování Zateplení fasád

Zateplení fasád

Výhody zateplení fasády

O výhodách zateplení fasády jako je úspora energií a odolnost proti vlhkosti a plísním, je jistě většina z nás dostatečně obeznámena, ale s výběrem odpovídajícího provedení, je to o něco složitější, proto si v následujícím textu rozebereme některé z možností zateplení a jejich klady a zápory.

Nejběžnější způsoby zateplení fasády

Nejběžněji používaná metoda zateplení fasád je tzv. kontaktní zateplení, které patří k levnějším, ale velmi efektivním způsobům, jakým lze fasádu zateplit. Jednotlivé izolační desky, nejsou odvětrávané, nedochází tak ke vzniku tepelných mostů, tedy míst s vyšším únikem tepla. S tím však souvisí nižší propustnost vodních par, což může působit problém v případě, že je stavba náchylná na vlhkost. Na seznam výhod lze připsat i snadnou údržbu. A nepříliš náročnou instalaci, která probíhá lepením a ukotvením jednotlivých izolačních desek přímo na zeď. To však vyžaduje dokonalé provedení, a tak je lepší, když svěříte tuto práci do rukou zkušených odborníků.

Bezkontaktní zateplení fasád

Dále lze také zvolit odvětrávané bezkontaktní zateplení fasády, které jsou naopak vhodnější k použití u budov trpících vyšší vlhkostí. Mezi Izolačním materiálem a předsazenou vrstvou, se nachází odvětrávací prostor, umožňuje průchod vodních par, a tak nedochází k jejich kondenzaci a vzniku plísní. I v tomto, stejně jako v předchozím případě platí nízké nároky na údržbu a vysoká životnost izolace. Oprava poškozeného zateplení, je ale snazší, její jednotlivé části, lze v případě potřeby jednoduše odmontovat a vyměnit bez toho, aby došlo k poškození fasády. Pořizovací náklady, jsou však vyšší.

Co všechno lze zateplit a jaký je rozdíl mezi různými druhy izolačních desek se dočtete zde.

Naše společnost Hotovédomy s.r.o nabízí nejen možnost provedení zateplení fasád, ale i široké spektrum dalších služeb, které naleznete na www.HotoveDomy.cz.

Nebo využijte kontaktní formulář a napište si o více informací:


Využijte kontaktní formulář a napište si o více informací:


Položky označené hvězdičkou * jsou povinné.


Vytisknout Poslat tuto stránku Nahoru
Kvalita světových značek

loga loga loga loga loga loga loga

2020 Copyright | Všechna práva vyhrazena Hobbytec CZ s.r.o. | www.hotovedomy.cz | Tvorba: TOVARNA.CZ s.r.o. | Webdesign: GLIPS