Telefon
840 810 810 (7.00 – 17.00)
Email Adresa
U Mototechny, 251 62 Tehovec

Úvod  Nabídka  Stavební práce  Zateplování Zateplení budov

Zateplení budov

Celou řadu majitelů rodinných domů, ale i jiných typů staveb trápí neustále stoupající náklady na jejich vytápění a relativně vysoká míra tepelných ztrát, které v konečném důsledku znamenají vyhozené peníze, které jinak mohly být použity na jiné účely. Řešením, jak výrazně omezit únik tepelné energie a snížit tak náklady na vytápění je zateplení budov. Tento krok sice vyžaduje jisté investice, jejichž výše se odvíjí podle několika faktorů jako materiál obvodových zdí, míra vlhkosti, použitý materiál atd. v konkrétním objektu. Z dlouhodobého hlediska, se však jedná o dobrou investici, díky níž, je možné ušetřit od 40% do 90% stávajících nákladů na teplo.

Největší část tepla uniká skrze stěny, střechu a okna budovy. Proto je zapotřebí jim věnovat zvýšenou pozornost. Obzvláště to platí, nemáte-li v úmyslu realizovat komplexní zateplení, ale pouze částečné. Samozřejmě je pak jasné, že bude větší rozsah zateplení, tím větší bude jeho efektivita a úspory. Před začátkem instalace zateplení by však měl být zpracován jeho projekt. A také maximálně snížena vlhkost budovy. Předejdete tak možným komplikacím.

Důležité je i správný výběr materiálu a odpovídající tloušťky izolace, která by měla být vypočtena odborníkem. V tomto případě, se však není radno držet přísloví – méně je někdy více. České normy sice stanovují minimální tloušťku izolace na 15 cm, ale ta se v dnešní době nejen z pohledu odborníků jeví jako nedostačující, proto je běžně doporučována izolace o síle 25–30 cm. V takovém případě, se výsledná cena na rozpočtu projeví v řádech několika málo procent.

Určité etapy zateplení, mohou zručnější kutilové provést svépomocí, ale nejideálnějším řešením, je svěření realizace zateplení do rukou zkušených profesionálů, kteří mohou kvalitně odvedenou prací zvýšit efektivnost celé izolace. Patří mezi ně například společnost Hotové domy s.r.o, která nabízí nejen zateplení budov, ale i širokou škálu dalších služeb. Kompletní seznam naleznete na www.hotovedomy.cz.

Nebo využijte kontaktní formulář:


Využijte kontaktní formulář a napište si o více informací:


Položky označené hvězdičkou * jsou povinné.


Vytisknout Poslat tuto stránku Nahoru
Kvalita světových značek

loga loga loga loga loga loga loga

2020 Copyright | Všechna práva vyhrazena Hobbytec CZ s.r.o. | www.hotovedomy.cz | Tvorba: TOVARNA.CZ s.r.o. | Webdesign: GLIPS