Telefon
840 810 810 (7.00 – 17.00)
Email Adresa
U Mototechny, 251 62 Tehovec

Úvod  Nabídka  Stavební práce  Zateplování  Chytrá pěna® - stříkaná izolační pěna Tvrdá pěna - Chytrá pěna® EKO H 200 a Chytrá pěna® EKO H 300

Tvrdá pěna – Chytrá pěna® EKO H 200 a Chytrá pěna® EKO H 300

HOTOVEDOMY zastoupení stříkané izolační pěny značky Chytrá pěna®

Chytrá pěna®

Tepelně izolovat stavební objekt je problémem, kterým se lidstvo zabývá od svých počátků. Samozřejmě ve starém Egyptě nebo Mezopotámii byly podmínky jiné, tam šlo spíš o izolaci proti teplu a vodě, ale u nás ve střední Evropě a ještě severněji nebo výše v horách, byly největším problémem zima a chlad. Zpočátku to byla hlína a jíly, zvířecí kožešiny, dřevěné vnitřní obklady stěn, nástěnné koberce, tapety a také síla samotných zdí, jenže to vše nestačilo. Zima byla stále nepřítelem a jen ji přemáhat topením bylo ekonomicky náročné. Lidé si proto začaly vymýšlet izolační materiály.

Z těch přírodních, které jsme ještě neuvedli, se dá hovořit třeba o ovčí vlně, mechu, slámě, listí apod., ale ty mají jednu velkou nevýhodu, nejsou odolné vůči vodě, časem sesedají a chutnají kdejakému živočichu. Tak si lidi vymysleli různé umělé vlny, třeba skelná vata. Je vodě a skoro všem chemikáliím odolná, vcelku snadno vyrobitelná, ale ta práce s ní je hrozná. Sebemenší úlomky skelné vaty se zabodávají lidem do kůže a dokonce se vdechují. Existují ale i jiné vaty, třeba nebezpečná azbestová nebo čedičová, která se používá dodnes. Pak tu máme chemické materiály, například polystyrén a další polymateriály, např. polyamid, polyuretan apod., ale také molitan, syntetický kaučuk a třeba různé tmely. Vlastnosti těchto materiálů jsou různé, v mnoha pohledech dokonalé, ale zase v jiných ne. Nenajdeme mezi nimi ani jeden, který by splňoval všechny požadavky na moderní zateplení, ale říkejme raději izolaci, protože správná izolace působí i proti teplu.

NAŠE NABÍDKA STŘÍKANÉ IZOLAČNÍ PĚNY Chytrá pěna®
Zateplení střechy a podkroví Vnitřní zateplení stěn Zateplení plochých střech Chytrá pěna® ceník

A jaké to jsou vlastnosti? Jsou to hlavně životnost a neměnné vlastnosti, a pak třeba údržba, odolávání vlivům povětrnosti a můžeme pokračovat. To vše dnes splňuje jen jeden materiál, a tím jsou „chytré“ stříkané izolační polyuretanové pěny. Ty jsou nanášeny nástřikem v kapalné formě pomocí vysokotlaké vyhřívané pistole, v níž se mísí dvě složky, které okamžitě na povrchu reagují a rozpínají se a tím vytvoří požadovanou hmotu. Základní dělení pěn je na měkké s otevřenou buněčnou strukturou a tvrdé resp. středně tvrdé pěny s uzavřenou buněčnou strukturou. Pěna vytváří zcela kompaktní, vzduchotěsnou a vodou nenasákavou vrstvu s perfektním přilnutím k podkladům, čím je v konkurenci jiných izolačních materiálů nepřekonatelná.

Referenční realizace tvrdá pěna – Chytrá pěna® použití pro fasády

Chytrá pěna® – zateplení fasády školícího střediska Bušinov

Chytrá pěna® – Zateplení fasády rodinného domu Želivec

Nebo využijte kontaktní formulář a napište si o více informací:


Položky označené hvězdičkou * jsou povinné.


Vytisknout Poslat tuto stránku Nahoru
Kvalita světových značek

loga loga loga loga loga loga loga

2018 Copyright | Všechna práva vyhrazena Hobbytec CZ s.r.o. | www.hotovedomy.cz | Tvorba: TOVARNA.CZ s.r.o. | Webdesign: GLIPS