Telefon
840 810 810 (7.00 – 17.00)
Email Adresa
U Mototechny, 251 62 Tehovec

Úvod  Aktuality Jak má vypadat zahrada? Nejlepší je si ji rozplánovat

Jak má vypadat zahrada? Nejlepší je si ji rozplánovat

 04. 12. 2017, 19:28

foto

Zahradní vybavení povýší vaši zelenou oázu za domem na mnohem vyšší úroveň. Bývaly časy, kdy zahrada pro většinu lidí znamenala především užitnou plochu, ze které mohou svými výpěstky zásobovat celou rodinu, nebo klidně i širší příbuzenstvo. Dnes je ale jisté, že zahrada neslouží jenom k práci, ale i k relaxaci.

Vytyčte si užitnou část

Vyplatí se vám, když budete podobným způsobem o zahradě uvažovat už přímo při jejím zakládání. To znamená ještě předtím, než se kolem domu pustíte do terénních úprav, je na místě přemýšlet o tom, kde bude umístěna užitná část zahrady a kde naopak rekreační. V rámci užitečné části pak můžete už rovnou naplánovat její konkrétní podobu, například si už nyní stanovit, kde umístíte zahradní skleník, kde záhonky, místo pro ovocný sad.

Zázemí pro zahrádkaření je důležité

Zároveň by měla užitná zahrada obsahovat i zahradní domek, do něhož soustředíte všechno nářadí včetně třeba i zahradní sekačky, příslušenství k bazénu a třeba se najde místo i na zahradní nábytek. Je totiž výhodné, abyste měli domek v dosahu a nemuseli s nářadím obcházet celou zahradu. Jednoduše budete mít zázemí pro zahrádkářskou činnost v těsné blízkosti užitných ploch, což velmi důležité a ergonomické. Takto praktické úvahy už ve fázi projektování zahrady se vyplatí, ušetří vám spoustu času a práce.

Zahradní altán poslouží k relaxaci

Nemusíte si samozřejmě najít na plánování zahrady zahradního architekta, tedy pokud nechcete vybudovat nějakou stylovou zahradu, například japonskou. V takovém případě je to nutné. Ale na klasickou zahradu vám bohatě stačí zkušenosti a selský rozum. Do okrasné části můžete umístit zahradní altán coby stavbu okrasnou určenou k příjemnému posezení. Je účelné si dovnitř umístit i stylové sezení včetně například úložných boxů na věci.


Vytisknout Poslat článek Nahoru
Kvalita světových značek

loga loga loga loga loga loga loga

2018 Copyright | Všechna práva vyhrazena Hobbytec CZ s.r.o. | www.hotovedomy.cz | Tvorba: TOVARNA.CZ s.r.o. | Webdesign: GLIPS